Tolga Toga

Yönetmen

SesVerSus Acapella’nın klip çekimlerinden sahne duruşu ve ışık dizaynına kadar ilgilenmektedir.

Tolga Toga Kimdir?

Tolga Toga, Ankara’nın Çankaya ilçesinde dünyaya geldi. 2 Yaşında Lenf Kanseri oldu ve bu nedenle ilk okulu uzaktan sınavlarla bitirdi.

Ortaokul öğrenimini Namık Kemal Ortaokul’unda yaptı. Bu okulun okul futbol takımına girdi ve futbola merak saldı. Lise yıllarında da futbola ilgisi bitmedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti süper Lig takımlarından Mağusa Türk Gücü’ne transfer oldu. Sakatlanarak futbol hayatı sona erdi.

Mağusa’da Doğu Akdeniz Ünüversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü kazandı ve burada okudu. Ünüversite hayatı boyunca bir çok kısa film ve orta metraj film yaptı. Su altı dalgıçlık eğitimi alarak su altı fotoğrafçılığına merak saldı.  Yapmış olduğu kısa filmler birçok ulusal ve uluslararası festivallerde finalist oldu. Üniversite okurken çalıştı ve bu nedenle çeşitli dizi ve sinema setlerinde bulundu. Üniversite hayatı boyunca bir çok kez okulunu dondurup Televizyon ve Sinema setktörün de çalıştı; bunların başlıcaları Zor Yollar “TRT Türk”, Unutma Beni “Fox TV”, Kod Adı “Kanal D” üniversite hayatı bittikten sonra TRT’de çalıştı ve bir çok program çekti.

2012 yılında soyadını taşıyan Toga Medya adlı prodüksiyon firmasını kurdu ve yüzlerce tanıtım filmi, onlarca reklam, klip, dizi ve sinema filmleri prodüksiyonu yaptı. Hala Toga Medya firmasında Genel Yönetmenlik görevini sürdürmektedir.

SesVerSus acapella / 0850 888 0 787